top of page
  • Yazarın fotoğrafıBahattin Bakır

"Psikoloji Der ki" Podcast Nedir?

Güncelleme tarihi: 6 Mar 2023

Psikoloji Der ki podcast serisine hoşgeldiniz. Ben Bahattin Bakır, psikologum. Bu podcast serisinde sizlerle psikolojiye dair konuları ele alıyor olacağız.

Spotify'da dinlemek için tıklayınızMerhabalar,

“Psikoloji der ki” podcast’e hepiniz hoş geldiniz. Ben Bahattin Bakır, psikoloğum. Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldum ve uzun zamandır da psikolog olarak çalışıyorum. Aynı zamanda psikolojiyi fazlasıyla seviyorum ve araştırmaya öğrenmeye devam ve kendimi bu alanda geliştirmeye önem veriyorum.


Bu podcast serisinde üniversite yıllarımdan beri sağda solda ya da sosyal medyada duyduğum ve duydukça da sinir olup saç baş yolduğum “psikoloji der ki” girizgâhıyla başlayan ama çoğu zaman rastgele söylenmiş sözlerin, paylaşımların peşine düşmeye çalışacağım. Psikoloji gerçekten bunu der mi? Ya da psikolojide böyle bir şey var ama ne anlama geliyor? Biraz bunları anlamaya ve anlatmaya çalışacağım.


Elbette bu podcast serisinde tek derdim bu değil. Psikoloji der ki diyerek rastgele ortaya atılanların peşine düşmenin yanı sıra aynı zamanda bildiklerimi, öğrendiklerimi pekiştirmek ve merak ettiklerimi de araştırarak sizlerle paylaşmak, paylaştıkça da yeni şeyler öğrenmek niyetindeyim. Yani temeldeki amacım öğrenme sürecimi olabildiğince verimli ve eğlenceli hale getirebilmek.Yani bu podcastte “psikoloji der ki” diye başlayan “atıl kurt!” taktikleri ne kadar gerçek, psikologların çocukluğumuzla derdi ne, Freud atarlı giderli sözler eden sevgilisinden yeni ayrılmış bir ergen miydi?, terapistimle kafede karşılaşsam ne olur, kendi kendimin psikoloğu olabilir miyim? Gibi sorular ve çok daha fazlasını bulabileceksiniz.


Psikolojiyi seviyorum. Öğrenmeye, araştırmaya ve kendimi geliştirmeye her daim gayret ediyorum. Aslında bu podcast de benim öğrenme, gelişme ve en önemlisi kendimi gerçekleştirme sürecimin bir parçası…


Dediğim gibi psikoloji benim çok sevdiğim bir alan ve her daim bu alanda öğrenmeye, araştırmaya ve kendimi geliştirmeye gayret ediyorum. İşte bu podcast de her şeyden önce benim; öğrenme, gelişme ve kendimi gerçekleştirme sürecimin bir parçası.


Eğer sizler de bu yolculukta bana eşlik etmek ister ve bir yandan da psikolojiye dair yeni veya eğlenceli şeyler dinlemek isterseniz hep beraber “Psikoloji Der ki” podcascte başlayabiliriz.
62 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page